Jdi na obsah Jdi na menu
 


107. ROZLOUČENÍ

ROZLOUČENÍ

Genius Albert Einstein popsal konec světa: „Konec světa bude, až přestanou lidé zpívat.“

V bájích starověkého Řecka se vypráví, jak se Orfeus vypravil do podsvětí pro svoji Euridiku a krásným zpěvem obelstil Kerberose, hrůzostrašného tříhlavého psa s ještěřím ocasem. Ten hlídal vchod do podsvětí, aby žádný živý pozemšťan do zakázaných prostorů nevstoupil. Stejně tak se Orfeovi podařilo zpěvem přimět Charona, převozníka mrtvých, aby ho převezl na druhý břeh řeky Léthé. Dokonce i bůh podsvětí Hádés se nechal zpěvem okouzlit a slíbil, že mu Euridiku vrátí. Tak silnou zbraní byl nádherný zpěv Orfea.

Zemřela Paní Zpěvačka Věra Špinarová. První dubnovou sobotu jsem prošel téměř liduprázdnou Ostravou, na Masarykáči zapálil svíčku a zašel položit květinu do krematoria na Slezské. Jsem pyšný za to, že se s naší zpěvačkou přišlo rozloučit více než čtyřicet tisíc lidí. A že do jakési začouzené kolonie na severovýchodě nepřijeli naši slavní umělci, bohémové z Prahy? Ti nikomu nechyběli. Jó, Maruška Rottrová, to je dáma! Poslední sbohem přišla dát až z Mexika! Ostravak ostravski je prostě úplně jiná třída.

Dostal jsem zprávu z hora. Myslím úplně z nejvyššího hora. Prý tam Věrka přijela na bílé Jawě 250, zaparkovala ji před nebeskou bránou a svým mocným hlasem zvolala: „Péťo Svatý, tak mě tady máš!“ A Péťa na to: „Nějak brzy, ne!? No, co se dá dělat. U nás ti bude dobře. Ale dříve než tě pustím do Království nebeského, zazpívej prosím. Já mám nejraději tu ,Jednoho dne se vrátíš‘. To je pecka!“ A tak Věrka zapěla, jak nejlépe uměla a Petr Svatý ji pak přidělil ten nejpěknější a nejpohodlnější obláček, na kterém se jí nyní dobře odpočívá.    

                                                                                        2.4.2017 Dědek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chyťteho

(......, 14. 4. 2017 20:50)

Jak si to v nebi představují ,Věrka patřila sem .Pláču .